II Festiwal Muzyki Elektronicznej – Sokołów 2009

Po raz drugi w Sokołowie Małopolskim spotkali się pasjonaci gry na klawiszowych instrumentach elektronicznych. Rok temu w ramach Konkursu Kultury Muzycznej miał miejsce pierwszy przegląd dla młodych artystów grających na instrumentach popularnie nazywanych „keyboard”. Tym razem już na odrębnym konkursie pod nazwą ”Festiwal Muzyki Elektronicznej”  zmierzyli się wykonawcy z Rzeszowa, Sokołowa Małopolskiego, Lubeni i Błażowej. Konkurs odbył się 3 czerwca 2009 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim. Został zorganizowany wspólnymi siłami przez wymieniony wcześniej  MGOKSiR i Niepaństwową Szkołę Muzyczną I st. w Sokołowie Małopolskim. Przedsięwzięciu patronowało Starostwo Rzeszowskie.

Festiwal rozpoczął się o godzinie 10.00 na Sali Widowiskowej MGOKSiR. Uczestników imprezy powitał Jacek Piekiełek – dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sokołowie Małopolskim. Przedstawił ideą festiwalu i życząc wykonawcom sukcesów zaprosił do wysłuchania prezentacji młodych artystów.

W konkursie wzięło udział 35 uczestników reprezentujących; Gimnazjum Publiczne w Błażowej, Społeczne Ognisko Muzyczne nr 3 w Rzeszowie – filia Lubenia, Niepaństwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Rzeszowie i Niepaństwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Sokołowie Małopolskim. Wzięli oni udział w konkursie gry na klawiszowych instrumentach elektronicznych jako soliści, członkowie zespołów, zmierzyli się również w dodatkowej konkurencji – „Olimpiadzie wiedzy o muzyce”. Prezentacje oceniała Komisja Konkursowa w składzie; Grzegorz Wójcikiewicz – dyrektor Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sokołowie Małopolskim, Anna Wójcikiewicz – prezes Fundacji Wspierania Edukacji Artystycznej w Sokołowie Małopolskim, Danuta Wołoszyn – nauczyciel zaprzyjaźnionej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Leżajsku. Najlepszymi wykonawcami okazali się; Gabriela Kozak (NSM I st. w Sokołowie Młp.) – I miejsce w kategorii pierwszej, Michał Chadam (NSM I st. w Rzeszowie) – I miejsce w kategorii drugiej, dalej Mateusz Szarek – II miejsce (SOM nr 3 w Rzeszowie – filia Lubenia), Agnieszka Lenart – III miejsce (NSM I st. w Sokołowie Młp.), Łukasz Rakuś (NSM I st. w Sokołowie Młp.) – I miejsce w kategorii trzeciej, później Andżelika Skoczylas (NSM I st. w Sokołowie Młp.) – II miejsce i Aleksandra Nizioł (NSM I st. w Sokołowie Młp.) – III miejsce. Wyróżnienia zostały przyznane; Karolinie Boho (NSM I st. w Sokołowie Młp.), Szymonowi Bieda (SOM nr 3 w Rzeszowie – filia Lubenia) i Bartoszowi Wróblowi (SOM nr 3 w Rzeszowie – filia Lubenia). Wśród zespołów zwycięzcą został Zespół Instrumentalny NSM I st. w Sokołowie Małopolskim, II miejsce otrzymał duet w składzie: Grzegorz Synoś i Daniel Prokop (Gimnazjum Publiczne w Błażowej), III miejsce duet: Magdalena Ożóg i Agnieszka Lenart (NSM I st. w Sokołowie Młp.), wyróżnienie dla Zespołu instrumentalnego SOM nr 3 w Rzeszowie – filia Lubenia. Najlepszymi „olimpijczykami” zostali: Radosław Piersiak (NSM I st. w Sokołowie Młp.) – I miejsce, Mateusz Bocek (Gimnazjum Publiczne w Błażowej) – II miejsce i Andżelika Skoczylas (NSM I st. w Sokołowie Młp.) – III miejsce.

Po zakończeniu zmagań konkursowych i ogłoszeniu wyników wszyscy laureaci z dużą przyjemności pozowali do pamiątkowych zdjęć razem z organizatorami i członkami jury. Organizacja Festiwalu Muzyki Elektronicznej okazała się dobrym pomysłem, który przyciągnął do Sokołowa Małopolskiego młodych muzyków chcących zaprezentować swoje umiejętności w grze na elektronicznych instrumentach klawiszowych. Na pożegnanie uczestników dyrektor MGOKSiR – Jacek Piekiełek wyraził życzenie aby klawiszowcy spotykali się corocznie w Sokołowie Małopolskim i uczestnicząc w konkursie czerpali radość ze wspólnego muzykowania.

Może Ci się również spodoba

%d bloggers like this: