Sokołowski akcent na Festiwalu Muzyki Dawnej

Kurier Sokołowski nr 7-8 (192-193) 2008 r.

Uczniowie Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sokołowie Małopolskim uczestniczyli w zorganizowanym po raz pierwszy w Leżajsku Dziecięcym Festiwalu Muzyki Dawnej – Leżajsk 2008. Naszą placówkę reprezentowali: Magdalena Woś i Dominika Pieniek z klasy fortepianu p. Grzegorza Wójcikiewicza, Ewelina Cisek i Elżbieta Falandys z klasy fletu p. Agnieszki Winiarskiej i Adam Smusz z klasy skrzypiec p. Danuty Wołoszyn. W konkursie brała także udział dwójka naszych uczniów z placówki filialnej w Kolbuszowej: Anna Chmielowiec i Thomas Gaweł – uczniowie Grzegorza Wójcikiewicza. Impreza odbyła się 28 maja 2008 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Leżajsku. Organizatorami były PSM I st. i NSM I st. działające w Leżajsku.

Dziecięcy Festiwal Muzyki Dawnej składał się z części konkursowej i koncertowej. Konkurs muzyki dawnej, w którym wzięli udział uczniowie szkół muzycznych z województwa podkarpackiego i województwa lubelskiego, zgromadził ponad 60 uczestników. Brali w nim udział soliści grający na instrumentach klasycznych i zespoły o dowolnych składach instrumentalnych. W pierwszej edycji konkursu regulamin wymagał od uczestników przygotowania 2 kontrastujących utworów z okresu od renesansu do klasycyzmu. Uczestników oceniało jury w składzie: przewodniczący jury – Agata Mazur z NSM I st. w Rzeszowie, Marta Woś-Karczmarz z NSM I st. w Sokołowie Młp., Danuta Wołoszyn – PSM I st. w Leżajsku, Małgorzata Podolec – PSM I st. w Jarosławiu, Wiesław Wojtas z PSM I st. w Przeworsku, Katarzyna Racławska z PSM I i II st. w Mielcu, Zbigniew Biliński z PSM I st. w Biłgoraju, Barbara Przybyło z PSM I st. w Kolbuszowej i Jolanta Filar-Choińska z PSM I st. w Łańcucie.

Spotkała nas duża satysfakcja. Uczniowie sokołowskiej szkoły muzycznej zaprezentowali wysoki poziom prezentacji, a trójka z nich otrzymała wyróżnienie. Wyróżnienia otrzymali: Thomas Gaweł z NSM I st. w Sokołowie Małopolskim – filia Kolbuszowa, Magdalena Woś z NSM I st. w Sokołowie Małopolskim i Adam Smusz z NSM I st. w Sokołowie Małopolskim. Brawa dla wyróżnionych i podziękowania za swoją postawę.

Druga część festiwalu obejmowała koncert laureatów konkursu i koncert specjalny Zespołu Muzyki Dawnej Vox Angeli z Rzeszowa. Na koncercie laureatów wystąpiła Madzia Woś wykonując Preludium c-moll J. S Bacha ze zbioru Das Wohltemperierte Klavier i Adaś Smusz grając Ave Maria Bacha-Gounoda. Na koncercie laureatów gościła p. Zofia Stopińska z Polskiego Radia, która z nagranych materiałów przygotowała audycję dla Radia Rzeszów.

Redakcja

Może Ci się również spodoba

%d bloggers like this: