Napisali o nas: http://www.malach.org

“Z muzyką poprzez wieki – od renesansu do klasycyzmu” – 28 maja w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Leżajsku odbędzie się I Dziecięcy Festiwal Muzyki Dawnej – pierwsza tego typu inicjatywa na Podkarpaciu. Festiwal posiada formułę konkursu i przez cały dzień wezmą udział w przesłuchaniach, podczas których zaprezentują utwory znanych i anonimowych twórców epok renesansu i późniejszych.
Jury spośród uczestników wyłoni najlepszych, których będzie można usłyszeć podczas koncertu laureatów.. Muzyka dawna to ogromny ocean, to muzyka zaczerpnięta ze źródeł. Dzięki festiwalom, koncertom czy też warsztatom współczesny słuchacz może wyruszyć na wędrówkę wgłąb wieków i powrócić z niej bogatszy duchowo i artystycznie. Festiwal dla dzieci to wspaniały pomysł, dający młodym muzykom możliwość zetknięcia się z muzyką korzeni, z której wyrosły pokolenia kompozytorów i ich wspaniałe dzieła.
Szczegóły dotyczące Festiwalu znajdują się na stronie: http://festiwal.muzyczna.com.pl
Na zakończenie festiwalu o godz. 18.00 we wspaniałym, zabytkowym wnętrzu Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Leżajsku odbędzie się koncert “Muzyczne wędrówki po dawnej Europie”. W programie znajdą się utwory zaczerpnięte min z ” Llibre Vermell de Montserrat”, “Cancionero de Palacio” i innych europejskich zbiorów i manuskryptów. Zespół Muzyki Dawnej Vox Angeli z Rzeszowa zaprezentuje również kopie instrumentów historycznych z pracowni Leszka Pelca. Podczas prezentacji słuchacze będą mogli spróbować gry na dawnych instrumentach i poznać ich historię.
Żywimy nadzieję, że wspaniała inicjatywa organizatorów jakimi są Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Leżajsku i Niepaństwowa Szkoła Muzyczna I st. w Leżajsku znajdzie uznanie zarówno wśród uczestników przesłuchań konkursowych jak i publiczności i za rok odbędzie się kolejna edycja Dziecięcego Festiwalu Muzyki Dawnej ciesząca się jeszcze większym zainteresowaniem, czego życzymy organizatorom.
Serdecznie zapraszamy wyruszcie z nami na muzyczną wędrówkę po dawnej Europie
Zespół Muzyki Dawnej Vox Angeli z Rzeszowa.

www.voxangeli.pl

Może Ci się również spodoba

%d bloggers like this: