Dzień Kobiet w MGOKSiR w Sokołowie Małopolskim

W niedzielne popołudnie 7 marca 2010 roku w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim odbyła się uroczystość z okazji święta pań. „Dzień Kobiet” obchodzony jest od 1910 roku i jako święto szczególne obchodzone praktycznie na całym świecie wrósł także w naszą polską tradycję. Chcąc uczcić ten szczególny dzień uczniowie szkoły muzycznej z Sokołowa Małopolskiego, członkowie zespołu instrumentalnego, a także uczestnicy zajęć tanecznych z sokołowskiego ośrodka kultury przygotowali imprezę artystyczną pod hasłem „Dzień Kobiet”. W koncercie wziął udział zaproszony zespół smyczkowy z Katowic “Kwartet Dell`Arte”.

Zgromadzonych gości, a szczególnie panie, powitał w imieniu występujących Jacek Piekiełek – dyrektor MGOKSiR. Koncert poprowadził Grzegorz Wójcikiewicz – dyrektor Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sokołowie Małopolskim.

Imprezę rozpoczął występ Zespołu Instrumentalnego Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sokołowie Małopolskim. W repertuarze zespołu znalazły się utwory wybrane specjalnie dla pań; „Czardasz” – Franciszka Lehara i słynny walc „Walc królewny śnieżki” – Churchila i „Galop” – Offenbacha. Uczniowie Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sokołowie Małopolskim zaprezentowali utwory solo z repertuaru klasycznego. Mieliśmy okazję wysłuchać między innymi: „Ballady” – Burgmullera, „Rondino op. 51” – Andrzeja Cwojdzińskiego,  „Concertino a-moll” – Accolaya.
Natalia Sadowy, którą mieliśmy już okazję posłuchać na Uroczystej Gali z okazji 15-lecia Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sokołowie Małopolskim, zaśpiewała dwie piosenki; „Różowa kula” – z repertuaru zespołu Bajm i „Z ciszą pośród czterech ścian” z repertuaru Anny Wyszkoni. Do występu przygotowała Natalię pani Anna Wójcikiewicz.
W przerwie pomiędzy prezentacjami muzycznymi zaprezentowała się grupa taneczna przygotowana przez panią Małgorzatę Stanisz. Zespół działa w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim w ramach zajęć nazywanych potocznie „kółkiem tanecznym”. Dziewczynki przedstawiły układ choreograficzny do muzyki z filmu „Flinstonowie”.

Na podsumowanie koncertu wystąpił kwartet smyczkowy „Dell`Arte” z Katowic. Kwartet powstał w 2002 roku. Od początku istnienia tworzą go studenci i absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach. Kwartet uświetnia swą grą różnego rodzaju imprezy, między innymi: bankiety, przyjęcia, sympozja, rocznice itp. Prowadzi również własną działalność koncertową w salach instytucji kulturalnych, szkół i uczelni muzycznych. Kwartet „Dell`Arte” miał już okazję występować w Sokołowie Małopolskim z okazji Gali 14 listopada 2009 roku i został bardzo ciepło przyjęty przez sokołowską publiczność. Tym razem podobnie zachwycił swoimi perfekcyjnymi wykonaniami dzieł klasycznych jak odważnymi i zdecydowanymi aranżacjami utworów rozrywkowych. Najbardziej podobały się: „Aria na strunie G” – J. S. Bacha, „Humoreska” – A. Dworzaka i „Libertango” – A. Piazzolli. Zespół wystąpił w składzie: Monika Schmidt – I skrzypce, Małgorzata Koba – II skrzypce, Maria Łaszczok – altówka, Joanna Kalaga – wiolonczela.

Koncert trwał prawie dwie godziny, ale występujący nie dali się nudzić słuchaczom i oglądającym. Różnorodność stylistyczna utworów, sposób prezentacji, ich aranżacja, szczególnie choreografia układów tanecznych, powodowały ciągłe zaciekawienie i zainteresowanie publiczności. Na pożegnanie dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim złożył życzenia paniom z okazji ich święta i podziękował wykonawcom za występy.

Może Ci się również spodoba

%d bloggers like this: