III Dziecięcy Festiwal Muzyki Dawnej – Leżajsk 2010

27 maja 2010 odbyła się trzecia edycja „Dziecięcego Festiwalu Muzyki Dawnej – Leżajsk 2010”. Przesłuchania konkursowe odbywały się w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku i Sali Konferencyjnej Muzeum Ziemi Leżajskiej. Do konkursu zgłosiło się 17 szkół: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Jarosławiu, Niepubliczna Szkoła Muzyczna I st. w Głogowie Małopolskim, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. nr 3 w Warszawie, Niepaństwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sokołowie Małopolskim, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Łańcucie, Niepaństwowa Szkoła Muzyczna I st. w Leżajsku, Społeczna Szkoła Muzyczna I st. w Tymbarku, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Strzyżowie, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Kolbuszowej, Prywatna Szkoła Muzyczna I st. „Pro musica” w Krośnie, Zespół Szkół Muzycznych w Krośnie, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Leżajsku, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Przeworsku, Zespół Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie, Zespół Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Tarnobrzegu, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Stalowej Woli.

Komisja konkursowa przesłuchała 52 solistów i 21 zespołów. Łącznie wystąpiło 133 uczniów. Jury pracowało w składzie: Katarzyna Mieszkowicz, Marek Burda, Małgorzata Podolec, Urszula Dudek, Dorota Prajsnar, Marta Woś-Karczmarz, Monika Welc, Barbara Przybyło, Danuta Wołoszyn, Wiesław Wojtas i Grzegorz Wziątka – przewodniczący komisji konkursowej.

W godzinach popołudniowych dla uczestników festiwalu odbyło się seminarium tematyczne pod hasłem „Z muzyką poprzez wieki – od renesansu do klasycyzmu”. Prezentację poprowadziła pani Iwona Ćwikła – nauczyciel PSM I st. w Leżajsku.

Na uroczystości wręczenia nagród obecni byli zaproszeni goście: Tadeusz Trębacz – Burmistrz Leżajska, Józef Majkut – Wicestarosta Leżajski, Krzysztof Szczepaniak – Główny Wizytator Centrum Edukacji Artystycznej. Dyplomy i wyróżnienia wręczał Grzegorz Wójcikiewicz – Dyrektor Towarzystwa Promocji Kultury Muzycznej w Leżajsku. Nagrodzeni uczestnicy wystąpili w koncercie laureatów.

Na zakończenie dnia festiwalowego wystąpił zaproszony specjalnie na tą okazję Zespół Muzyki Dawnej ,,Giulivamente’’. Zespół powstał na bazie uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kolbuszowej. Więcej na temat gościa specjalnego na stronie: http://festiwal.muzyczna.com.pl w zakładce Artyści.

Wyniki konkursu dostępne są na stronie: http://festiwal.muzyczna.com.pl w zakładce Laureaci.

Może Ci się również spodoba

%d bloggers like this: