Poranek Muzyczny Dla Niepodległej w Sokołowie Małopolskim – 17.11.2018

W sobotnie przedpołudnie 17 listopada 2018 roku odbył się niezwykły koncert w wykonaniu uczniów Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Sokołowie Małopolskim – Poranek Muzyczny Dla Niepodległej pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Sokołów Małopolski p. Andrzeja Ożoga. W Sali Widowiskowej Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji zgromadziło się spore grono słuchaczy: zaproszeni goście, uczniowie, rodzice, nauczyciele sokołowskich szkół muzycznych. Swoją obecnością zaszczyciła nas Agata Dec – dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury Sportu I Rekreacji w Sokołowie Małopolskim.

Na scenie zaprezentowali się soliści z wszystkich sekcji instrumentalnych, grupy rytmiki i chór szkolny. Do występu przygotowali swoich podopiecznych nauczyciele: Anna Wójcikiewicz, Monika Witalec, Barbara Szydełko, Grzegorz Wójcikiewicz, Magdalena Siwa-Kujawa, Iwona Nowosadska, Stanisław Jaworski i Krzysztof Przybyło. Akompaniowali młodym artystom: Monika Witalec, Anna Wójcikiewicz, Grzegorz Wójcikiewicz i Wojciech Styś. Jednym z punktów wydarzenia było pasowanie na ucznia Niepaństwowej Szkoły Muzycznej w Sokołowie Małopolskim. Po uroczystym ślubowaniu pasowani uczniowie odebrali od pani dyrektor Anny Wójcikiewicz pamiątkowe dyplomy i upominki.

Na zakończenie uroczystości wystąpiła gościnnie Joanna Dec – uczennica Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie w klasie fletu p. Ewy Bocian. Asia jest stypendystką Fundacji Wspierania Edukacji Artystycznej w Sokołowie Małopolskim. Zagrała recital, na który składały się utwory Fryderyka Chopina i Wojciecha Kilara. Akompaniował Wojciech Styś.

Organizatorzy koncertu składają podziękowania Panu Burmistrzowi Andrzejowi Ożogowi za przyjęcie Patronatu nad koncertem, Pani Agacie Dec – dyrektor MGOKSiR w Sokołowie Małopolskim za pomoc organizacyjną w przygotowaniu koncertu i Panu Sławomirowi Osiniakowi za obsługę akustyczną.

Foto: Stanisław Jaworski

Zdjęcia z koncertu:

Może Ci się również spodoba

%d bloggers like this: