Koncert Jubileuszowy z okazji 25-lecia działalności Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sokołowie Małopolskim

Niepaństwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sokołowie Małopolskim będzie świętować tym roku 25-lecie swojego istnienia. Z tej okazji 29 listopada 2019 roku o godzinie 18.00 w Sali Widowiskowej Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim odbędzie się uroczysty Koncert Jubileuszowy, na który już dziś serdecznie zapraszamy. Wystąpią uczniowie szkoły, absolwenci, nauczyciele i zaproszeni artyści.

Sokołowska placówka zainaugurowała działalność w październiku 1994 roku, jeszcze jako oddział filialny Prywatnej Szkoły Muzycznej I st. w Tyczynie. W roku 1998 szkoła już jako samodzielna jednostka została wpisana w Ewidencji Niepublicznych Szkół Artystycznych prowadzonej przez Ministerstwo Kultury i Sztuki. Początkowe lata funkcjonowała w budynku Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim. Zwiększająca się ilość uczniów spowodowała konieczność poszukiwania nowej lokalizacji. Wybór padł na Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim, gdzie na potrzeby naszej szkoły wyodrębniono w godzinach popołudniowych niezależny segment budynku w części nauczania początkowego. Szkoła obecnie uczy gry na fortepianie, skrzypcach, akordeonie, gitarze, flecie i klarnecie. W placówce zatrudnionych jest 14 nauczycieli. Nauka odbywa się w cyklach 6-letnim (dla dzieci w wieku 6-9 lat) oraz 4-letnim (dzieci w wieku 10-16 lat). Począwszy od 26 sierpnia 2013 roku szkoła działa w ramach Podkarpackiego Zespołu Niepaństwowych Szkół Muzycznych.

Jeszcze raz gorąco zapraszamy sympatyków naszej szkoły, uczniów, rodziców, absolwentów, nauczycieli i lokalnych melomanów do uczestnictwa w Koncercie Jubileuszowym z okazji 25-lecia działalności Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sokołowie Małopolskim.

Anna Wójcikiewicz
Dyrektor PZNSM

 

Może Ci się również spodoba

%d bloggers like this: