Międzypowiatowy Konkurs Kultury Muzycznej

Już po raz dziesiąty spotkali się w Sokołowie Małopolskim młodzi miłośnicy muzyki, zarówno instrumentaliści jak i wokaliści. X Międzypowiatowy Konkurs Kultury Muzycznej – organizowany wspólnie przez Niepaństwową Szkołę Muzyczną I stopnia i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim – zgromadził uczniów szkół muzycznych i uczestników zajęć pozalekcyjnych w szkołach podstawowych i gimnazjach na organizowanej corocznie imprezie, gdzie mogli popisać się swoimi umiejętnościami zarówno przed publicznością jak i komisją konkursową oceniającą prezentacje.

Konkurs odbył się 28 listopada 2009 roku w Sali Widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim. Punktualnie o godzinie 9.30 uczestników powitał gospodarz obiektu Jacek Piekiełek – dyrektor MGOKSiR w Sokołowie Małopolskim. Wymogi regulaminowe przypomniał uczestnikom dyrektor Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sokołowie Małopolskim – Grzegorz Wójcikiewicz. Przebieg przesłuchań nadzorowała Anna Wójcikiewicz – Prezes Fundacji Wspierania Edukacji Artystycznej w Sokołowie Małopolskim. Konkurs odbywał się pod Honorowym Patronatem Starosty Rzeszowskiego – pana Józefa Jodłowskiego.

Do konkursu zgłosiło się 58 wykonawców, w tym soliści i zespoły – łącznie 65 uczniów. Reprezentowali oni 8 szkół z powiatów: rzeszowskiego, leżajskiego, kolbuszowskiego i jarosławskiego. Do występu zgłosili się uczniowie:
Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku, Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku, Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sokołowie Małopolskim, Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Pruchniku, Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Jarosławiu, Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Rzeszowie, Gimnazjum w Chmielniku, Zespół Szkół w Górnie i niezrzeszony zespół z Kolbuszowej. Prezentacje oceniało jury w składzie: Anna Wójcikiewicz z NSM I st. w Sokołowie Młp. – przewodniczący jury, Agnieszka Winiarska z NSM I st. w Sokołowie Młp., Marta Woś-Karczmarz z ZSM w Rzeszowie i NSM I st. w Sokołowie Młp., Honorata Kiwała – NSM I st. w Sokołowie Małopolskim.

Przesłuchania odbywały się w ramach pięciu kategori. Najmłodsi uczestnicy w wieku od 7 do 9 lat prezentowali się w Kategorii I obejmującej występy solowe. Następne obejmowały grupy wiekowe: Kategoria II (soliści) – wiek od 10 do 12 lat, Kategoria III (soliści) – wiek od 13 do 18 lat, Kategoria IV (zespoły i duety) – wiek od 7 do 12 lat, Kategoria V – wiek od 13 do 18 lat. Zgodnie z regulaminem każdy występujący miał do zaprezentowania dwa dowolne utwory muzyczne o kontrastującym charakterze. Wymóg ten dotyczył zarówno instrumentalistów jak i wokalistów. Przesłuchania trwały przez cały dzień i zakończyły się około godziny piętnastej. Po przerwie, w której jury uzgadniało wyniki przesłuchań odbyło się wręczenie nagród połączone z koncertem laureatów, na którym wystąpili: Kajetan Walawski, Katarzyna Rybak, Grzegorz Osowski, Natalia Sadowy, Łukasz Rakuś i zespół „Grajkiskolby”.

W tym samym dniu w godzinach wieczornych odbyły się koncerty sokołowskich zespołów młodzieżowych: Bluff i Tequilla. Zgromadziły grupę zagorzałych fanów i sympatyków mocnego brzmienia. Należy tutaj zaznaczyć, że wsród członków wymienionych zespołów znaleźli się uczestnicy bieżącej i poprzednich edycji Konkursu Kultury Muzycznej. Swoimi występami zakończyli pełen muzycznych wrażeń dzień, który śmiało można nazwać „Dniem Kultury Muzycznej” i mieć tylko nadzieję, że taka formuła stanie się tradycją w trakcie organizacji następnych edycji konkursu.

Wyniki X Międzypowiatowego Konkursu Kultury Muzycznej – Sokołów 2009

Kategoria I – prezentacje solistów

I miejsce – Kajetan Walawski – PSM I st. w Leżajsku
II miejsce – Patrycja Nowak – NSM I st. w Sokołowie Młp.
III miejsce – Bartosz Szabat – NSM I st. w Sokołowie Młp.
wyróżnienie – Szymon Pupka – NSM I st. w Pruchniku
wyróżnienie – Mateusz Żygadło – NSM I st. w Jarosławiu
wyróżnienie – Bartosz Kołodziej – NSM I st. w Sokołowie Młp.

Kategoria II – prezentacje solistów

I miejsce – Katarzyna Rybak – NSM I st. w Sokołowie Młp.
I miejsce – Filip Hajder – NSM I st. w Sokołowie Młp.
II miejsce – Dawid Wołczasty – PSM I st. w Leżajsku
III miejsce – Sebastian Wybieralski – NSM I st. w Sokołowie Młp.
III miejsce – Magdalena Ożóg – NSM I st. w Sokołowie Młp.
wyróżnienie – Małgorzata Kida – NSM I st. w Sokołowie Młp.
wyróżnienie – Patrycja Budzińska – NSM I st. w Pruchniku

Kategoria III – prezentacje solistów

I miejsce – Grzegorz Osowski – PSM I st. w Leżajsku
I miejsce – Karol Godek – ZS w Górnie
II miejsce – Paulina Pawłowicz – NSM I st. w Rzeszowie
III miejsce – Łukasz Rakuś – NSM I st. w Sokołowie Młp.
wyróżnienie – Aleksandra Nizioł – NSM I st. w Sokołowie Młp.

Kategoria IV – prezentacje duetów i zespołów

wyróżnienie – Duet: Karolina Woś, Tadeusz Woś – NSM I st. w Sokołowie Młp.

Kategoria V – prezentacje duetów i zespołów

I miejsce – Grajkiskolby – niezrzeszony zespół instrumentalny z Kolbuszowej
II miejsce – Zespół Instrumentalny NSM I st. w Sokołowie Młp.
III miejsce – The meszts – ZS w Górnie

Może Ci się również spodoba

%d bloggers like this: