Prezentacje Szkół Muzycznych I st. – CHOPIN 2010

4 maja 2010 roku Niepaństwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Sokołowie Małopolskim i Fundacja Wspierania Edukacji Artystycznej w Sokołowie Małopolskim zorganizowały dla uczniów szkół muzycznych pierwszego stopnia z regionu rzeszowskiego imprezę artystyczną pod nazwą „Prezentacje szkół Muzycznych I st. – CHOPIN 2010”. Ze względu na odpowiednie warunki lokalowe i dostęp do wysokiej jakości fortepianu zostały one przeprowadzone w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku i Sali Konferencyjnej Muzeum Ziemi Leżajskiej.

W prezentacjach wzięło udział trzynastu uczestników reprezentujących szkoły muzyczne z regionu. Tak więc zaprezentowali się wychowankowie: Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku, Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie, Prywatnej Szkoły Muzycznej I st. Pro Musica w Krośnie, Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Łańcucie, Prywatnej Szkoły Muzycznej I st. w Starej Wsi, Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kolbuszowej i oczywiście uczniowie Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sokołowie Małopolskim. Sokołowską NSM reprezentowali: Andżelika Skoczylas, Paulina Pawłowicz i Natalia Sadowy z klasy fortepianu Grzegorza Wójcikiewicza. Oczywiście, zgodnie z charakterem imprezy „królował Chopin” i jego muzyka. Andżelika wykonała Andantino B-dur i Preludium e-moll, Paulina – Preludium h-moll i Mazurek a-moll a Natalia zagrała Poloneza g-moll i Walc a-moll. Po południu młodzi wykonawcy zostali zaproszeni przez organizatorów na obiad a po przerwie spotkali się na warsztatach z wybitnym polskim pianistą profesorem Zbigniewem Raubo. Pan profesor starał się poświęcić wszystkim swój cenny czas i przeprowadzić z każdym uczniem lekcję otwartą nawiązującą do wcześniejszych wykonań.

Prezentacje okazały się cennym doświadczeniem dla młodych artystów, którzy poza występem przed wymagającą publicznością i samym profesorem Zbigniewem Raubo mieli przecież możliwość skonsultować z nim jakość swoich występów. Dużą korzyść dała im również możliwość posłuchania swoich kolegów i koleżanek z innych szkół muzycznych.

Imprezę poprowadziła pani Anna Wójcikiewicz – prezes Fundacji Wspierania Edukacji Artystycznej w Sokołowie Małopolskim. Finansowego wsparcia udzielił Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, który pokrył ponad połowę kosztów przedsięwzięcia. Dodatkowe środki otrzymaliśmy od sponsorów, którym należą się szczególne podziękowania: Starostwo Powiatowe w Leżajsku, Firma Handlowo-Usługowa – Wiesław Hajder, Inter Auto Test – Jan Ćwikła.

Może Ci się również spodoba

%d bloggers like this: