Chopin 2010 – kronika

Z inicjatywy Fundacji Wspierania Edukacji Artystycznej w Sokołowie Małopolskim 3 maja 2010 roku odbył się uroczysty koncert inauguracyjny cyklu „Chopin w Leżajsku”. W koncercie wziął udział Zbigniew Raubo, wybitny polski pianista, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach. Recital miał miejsce w sali koncertowej Muzeum Ziemi Leżajskiej.

W ramach obchodów Roku Chopinowskiego „Chopin w Leżajsku” w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku odbyły się Prezentacje Szkół Muzycznych I st. – CHOPIN 2010. W prezentacjach wzięło udział 6 szkół z regionu: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Leżajsku, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Kolbuszowej, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Łańcucie, Zespół Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie, Prywatna Szkoła Muzyczna I st. w Starej Wsi, Niepaństwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sokołowie Małopolskim. Niepaństwową Szkołę Muzyczną I st. w Sokołowie Małopolskim reprezentowali uczniowie: Natalia Sadowy, Paulina Pawłowicz, Andżelika Skoczylas.

Fundacja Wspierania Edukacji Artystycznej w Sokołowie Małopolskim zorganizowała dla uczniów i nauczycieli biorących udział w Prezentacjach Szkół Muzycznych I st. – CHOPIN 2010, warsztaty pianistyczne. Zajęcia poprowadził profesor Zbigniew Raubo z Akademii Muzycznej w Katowicach. Na zdjęciach: Zbigniew Raubo, Andżelika Skoczylas.

Na podsumowanie Prezentacji Szkół Muzycznych I st. – CHOPIN 2010 odbył się koncert wyróżnionych uczestników. Wystąpili: Aleksandra Miazga (Leżajsk), Monika Paluch (Leżajsk), Wiktoria Kochman (Łańcut), Julia Ulman (Łańcut), Małgorzata Kruczek (Rzeszów).

Może Ci się również spodoba

%d bloggers like this: