Sokołowscy uczniowie uświetnili 65-lecie WBP w Rzeszowie

Podczas jubileuszu 65 lat działalności Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Rzeszowie odbył się koncert, który w całości przygotowali uczniowie Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sokołowie Małopolskim. Uroczystość miała miejsce 19 maja 2010 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Duża to satysfakcja dla Sokołowa Małopolskiego, że to właśnie działającą tutaj Niepaństwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia zaproszono do zorganizowania części artystycznej uroczystości jubileuszowych. W koncercie wzięli udział uczniowie klasy fortepianu pani Marty Woś-Karczmarz (Magdalena Woś) i pana Grzegorza Wójcikiewicza (Małgorzata Kida, Andżelika Skoczylas, Filip Hajder i Natalia Sadowy). Występy rozpoczął Filip prezentując „Menueta D-dur” Leopolda Mozarta, następnie zaprezentowała się Małgosia z utworem pt. „Rondino” z op. 51 Andrzeja Cwojdzińskiego. Andżelika Skoczylas wykonała „Andantino B-dur” Fryderyka Chopina i „Gigue” Domenico Scarlattiego, Natalia Sadowy zagrała „Walca a-moll” Fryderyka Chopina, a Magdalena Woś zakończyła koncert „Walcem E-dur” Fryderyka Chopina i Etiudą z op. 109 F. Burmillera. Po koncercie młodzi wykonawcy zebrali gratulacje od gości zaproszonych na jubileusz i skorzystali z poczęstunku jaki przygotowali gospodarze uroczystości.

Cieszy niezmiernie fakt, że uczniowie Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I i II st. coraz częściej występują poza Sokołowem Małopolskim przysparzając chluby i promując nasze miasto. Tym razem mieli okazję zrobić to na szczeblu wojewódzkim i pozostawić po sobie bardzo dobre wrażenie.

Może Ci się również spodoba

%d bloggers like this: