Sokołowscy artyści w Kolbuszowej

Kurier Sokołowski 3(209) 2011r.

Już po raz kolejny spotkała nas miła niespodzianka. Zostaliśmy zaproszeni przez panią dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kolbuszowej – Aleksandrę Niezgoda – do zorganizowania i przeprowadzenia koncertu dla uczniów kolbuszowskiej szkoły muzycznej. Dla nas to szczególne wyróżnienie, rzadko bywamy na gościnnych koncertach. Do tej pory uczniowie sokołowskiej Szkoły muzycznej prezentowali się w Rzeszowie w WDK i Leżajsku w PSM I st. w ramach stałej współpracy. Tym razem do współpracujących z nami instytucji dołączyła kolbuszowska szkoła.

13 kwietnia 2011 roku uczniowie Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. Fundacji Wspierania Edukacji Artystycznej w Sokołowie Małopolskim zagrali w Auli PSM I st. w Kolbuszowej. Wspólnie z uczniami Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku przygotowali koncert pt. “Muzyczne dedykacje”. Nasze placówki reprezentowali uczniowie NSM I st. z Sokołowa Małopolskiego: Magdalena Pustkowska z klasy fortepianu Grzegorza Wójcikiewicza, Filip Hajder z klasy fortepianu Grzegorza Wójcikiewicza, Bartłomiej Szabat z klasy fortepianu Marty Woś-Karczmarz, Anna Radomska z klasy skrzypiec Danuty Wołoszyn i uczennica NSM I st. w Leżajsku; Jolanta Majkut z klasy fortepianu Grzegorza Wójcikiewicza.

W repertuarze prezentacji znalazły się utwory klasyczne skomponowane przez wybitnych twórców muzyki fortepianowej i skrzypcowej: Friedricha Burgmullera, Charlesa Dancla, Aleksandra Reinagle i Marthy Mie. Koledzy i koleżanki z Leżajska dołączyli także z własnym repertuarem. Zaprezentowali między innymi: pokaz interpretacji ruchowej do piosenek dziecięcych, duety fortepianowe, prezentacje zespołowe.

Po koncercie uczestnicy i nauczyciele zostali zaproszeni przez gospodarzy na poczęstunek. Wszyscy grający otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w koncercie. Na stronach internetowych Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I i II st. pod adresem www.muzyczna.com.pl można zobaczy? zdjęcia naszych uczniów z koncertu w Kolbuszowej.

Może Ci się również spodoba

%d bloggers like this: