XII Międzypowiatowy Konkurs Kultury Muzycznej

Kurier Sokołowski 5(211) 2011r.

Rok temu przewidywaliśmy, że nasz konkurs muzyczny skierowany do hobbystów i czynnie zajmujących się muzyką uczniów szkół artystycznych będzie cieszył się dużym zainteresowaniem. Nie pomyliliśmy się, okazuje się że i w aktualnej edycji pojawiło się na nim wielu uczestników. Trzeba zaznaczyć, że nawet więcej niż na każdej z odbywających się wcześniej edycji. Przez scenę przewinęło się 143 uczniów, w tym 79 solistów i 12 zespołów. Spowodowało to konieczność rozbicia przesłuchań konkursowych na dwa dni. I tak w piątek 25 listopada 2011 roku prezentowali się soliści w dwóch kategoriach wiekowych obejmujących wykonawców w wieku od 6 do 12 lat. Następnego dnia pojawili się na scenie młodzi artyści w wieku od 13 do 18 roku życia. W sobotę odbywały się także przesłuchania zespołów o dowolnych składach i dowolnym charakterze muzyki.

Konkurs obejmował prezentacje solistów i zespołów w pięciu kategoriach. Najmłodsi w wieku od 6 do 9 roku życia mogli zagrać lub zaśpiewać w kategorii pierwszej. Druga obejmowała występy uczestników w wieku od 10 do 12 roku życia, a trzecia młodzież od 13 roku życia wzwyż. Kategorie obejmowały także prezentacje zespołowe niezależnie od składu; kategoria czwarta to wykonawcy ze szkół podstawowych a piąta gimnazjaliści i licealiści. Regulamin prezentacji zobowiązywał do wykonania dwóch dowolnych utworów kontrastujących względem siebie pod względem charakteru lub stylu.

Na konkursie pojawili się przedstawiciele 25 szkół i innych instytucji. Wystąpili wykonawcy z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Przeworsku, Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku, Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kolbuszowej, Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Nowej Dębie, Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Rzeszowie, Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Jarosławiu, Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Pruchniku, Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Radymnie, Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku, Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sokołowie Małopolskim, Szkoły Podstawowej nr 1 w Pruchniku, Szkoły Podstawowej nr 17 w Rzeszowie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Górnie, Szkoły Podstawowej w Adamówce, Szkoły Podstawowej w Nowej Sarzynie, Szkoły Podstawowej w Rudzie Łańcuckiej, Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie, Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie, Zespołu Szkół w Kamieniu, Zespołu Szkół w Górnie, Świata Muzyki z Nowej Sarzyny i Społecznego Ogniska Muzycznego nr 3 w Rzeszowie, Zespołu Szkół w Nienadówce, Fundacji Wspierania Edukacji Artystycznej w Sokołowie Małopolskim i jeden wykonawca niezrzeszony.

XII Międzypowiatowy Konkurs Kultury Muzycznej w Sokołowie Małopolskim odbywał się pod honorowym patronatem Starosty Rzeszowskiego w dniach 25 i 26 listopada 2011 roku. Przesłuchania uczestników miały miejsce w Sali Widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim, który był głównym organizatorem. Przy organizacji przedsięwzięcia brały również udział Fundacja Wspierania Edukacji Artystycznej w Sokołowie Małopolskim i Niepaństwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Sokołowie Małopolskim.

Przesłuchania pierwszego dnia rozpoczęły się o godzinie 10.00 rano. Konkurs otwarł uroczyście pan Jacek Piekiełek – dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim. Przesłuchania poprowadziła pani Anna Wójcikiewicz – prezes Fundacji Wspierania Edukacji Artystycznej w Sokołowie Małopolskim. Występujących oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Anna Wójcikiewicz przedstawiciel Fundacji Wspierania Edukacji Artystycznej – przewodniczący Komisji Konkursowej, Iwona Ćwikła – nauczyciel NSM II st. w Leżajsku, Honorata Kiwała – nauczyciel NSM II st. w Sokołowie Małopolskim, Marta Woś-Karczmarz – nauczyciel NSM I i II st. w Sokołowie Małopolskim, Małgorzata Dzień – nauczyciel PSM I st. w Leżajsku, Jadwiga Okopska – nauczyciel NSM I st. w Pruchniku i Wiesław Wojtas – nauczyciel PSM I st. w Przeworsku. Uczestnicy byli oceniani w ramach kategorii wiekowych z uwzględnieniem grup obejmujących osobno uczniów szkół muzycznych i osobno amatorów. Wszystkie przesłuchania zakończyły się w sobotę 26 listopada 2011 roku o godzinie 15.00. Ogłoszenie wyników połączone z koncertem na podsumowanie XII Międzypowiatowego Konkursu Kultury Muzycznej w Sokołowie Małopolskim odbyło się 26 listopada 2011 o godzinie 17.00. Na uroczystym koncercie na zakończenie gościliśmy dyrektora zaprzyjaźnionej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku – Stanisława Jaworskiego i Zastępcę Burmistrza Gminy i Miasta Sokołów Małopolski – Bogusława Kidę.

Do pobrania:

Może Ci się również spodoba

%d bloggers like this: