Popis w Sokołowie Małopolskim

Popis Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sokołowie Małopolskim

Nauka w szkole muzycznej to nie tylko lekcja gry z nauczycielem instrumentu, to także wiele innych elementów wpływających na rozwój młodego artysty. Poza indywidualnymi lekcjami instrumentu uczniowie uczęszczają na grupowe zajęcia kształcenia słuchu, rytmiki, zespołów i chóru. Bardzo ważnym elementem – niezbędnym wręcz w wychowaniu młodego muzyka – jest udział w występach dla publiczności. Dla uczniów sokołowskich szkół muzycznych jest on obowiązkowy – co wynika wprost z wymogów programowych realizowanych przez szkołę.

Uczniowie z Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sokołowie Małopolskim wzięli udział w Popisie Szkolnym, który odbył się 28 listopada 2012 roku w godzinach wieczornych na Sali Widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim. Zagrali na nim przedstawiciele sekcji fortepianu, fletu, skrzypiec, gitary, akordeonu i klawiszowych instrumentów elektronicznych. Popis miał charakter koncertu a zarazem warsztatów artystycznych. Młodzi artyści z sokołowskiej szkoły muzycznej prezentowali wzajemnie przed sobą i rodzicami wybrane utwory z przepracowywanego na lekcjach repertuaru. Dzięki takiej formie mogli zarówno pokazać poczynione w ramach nauki postępy jak i posłuchać kolegów i koleżanek.

Scenariusz popisu został przygotowany przez dyrektora szkoły Grzegorz Wójcikiewicza. Wzięło w nim udział 43 uczniów ze szkoły muzycznej I stopnia. Instrumentalistom z sekcji skrzypiec i fletu akompaniował Grzegorz Wójcikiewicz. Do występu swoich uczniów przygotowali: Anna Wójcikiewicz (klawiszowe instrumenty elektroniczne, fortepian), Marta Woś-Karczmarz (fortepian), Agnieszka Winiarska (klawiszowe instrumenty elektroniczne, flet), Danuta Wołoszyn (skrzypce), Damian Malec (gitara) i Grzegorz Wójcikiewicz (fortepian, akordeon). Koncert poprowadziła Kamila Piękoś – uczennica NSM I st. w Sokołowie Małopolskim. Nagłośnienie przygotował Sławomir Osiniak z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim.

Grzegorz Wójcikiewicz

Galeria zdjęć:

Zdjęcia z popisu uczniowskiego

Może Ci się również spodoba

%d bloggers like this: