V Festiwal Muzyki Elektronicznej

V Międzypowiatowy Festiwal Muzyki Elektronicznej – Sokołów Małopolski 2012

W dniu 28 listopada 2012 roku odbył się V Międzypowiatowy Festiwal Muzyki Elektronicznej zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim we współpracy z Fundacją Wspierania Edukacji Artystycznej w Sokołowie Małopolskim i Niepaństwową Szkołą Muzyczną I i II st. w Sokołowie Małopolskim. Przesłuchania konkursowe odbywały się na Sali Widowiskowej MGOKSiR w Sokołowie Małopolskim. Festiwal Muzyki Elektronicznej ma formułę konkursu, w którym biorą udział uczniowie szkół muzycznych, ognisk muzycznych i innych placówek kulturalnych. Uczestnicy prezentują po dwa utwory grane na klawiszowych instrumentach elektronicznych popularnie nazywanych „keyboard”.

Do konkursu zgłoszonych zostało 12 prezentacji, w tym 11 prezentacji solo i 1 prezentacja zespołowa. W konkursie wzięło udział łącznie 14 uczestników. Reprezentowali oni szkoły i placówki z miejscowości: Sokołów Małopolski, Pruchnik, Jarosław i Leżajsk. Sokołowską szkołę muzyczną reprezentowało 7 uczniów. Wzięli oni udział w trzech kategoriach wiekowych – prezentacje solistów. Ku naszej satysfakcji kilku z nich zostało laureatami. Występujących oceniała komisja konkursowa, która pracowała w składzie: Anna Wójcikiewicz (Prezes Fundacji Wspierania Edukacji Artystycznej) – przewodnicząca, Agnieszka Winiarska (Niepaństwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Sokołowie Małopolskim), Krzysztof Bury (Niepaństwowa Szkoła Muzyczna I st. w Pruchniku) i Jadwiga Okopska (Niepaństwowa Szkoła Muzyczna I st. w Pruchniku).

Wyniki przesłuchań konkursowych.

Kategoria I

I miejsce Mikołaj Wańkowicz Niepaństwowa Szkoła Muzyczna I st. w Pruchniku
II miejsce Krzysztof Kościółek Niepaństwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sokołowie Młp.
II miejsce Joanna Jamrozik Niepaństwowa Szkoła Muzyczna I st. w Pruchniku

Kategoria II

I miejsce Mateusz Rzeszutek Niepaństwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sokołowie Młp.
II miejsce Łukasz Kołodziej Szkoła Podstawowa w Zielonce
Wyróżnienie Wiktoria Marut Niepaństwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sokołowie Młp.
Wyróżnienie Kamila Kowalska Niepaństwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sokołowie Młp.

Kategoria III

II miejsce Bartłomiej Zygmunt Niepaństwowa Szkoła Muzyczna I st. w Leżajsku
III miejsce Paulina Stelczyk Niepaństwowa Szkoła Muzyczna I st. – filia Jarosław

Kategoria IV

I miejsce Trio: Alicja Ożóg, Magdalena Kida, Aleksandra Radomska Niepaństwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sokołowie Młp.

Organizatorzy składają podziękowanie Staroście Rzeszowskiemu za przyjęcie patronatu nad festiwalem i wsparcie finansowe imprezy.

Grzegorz Wójcikiewicz

Może Ci się również spodoba

%d bloggers like this: