Ogólnopolskie sukcesy Mikołaja Wańkowicza

Uczniowie Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Pruchniku systematycznie biorą udział w konkursach i festiwalach muzycznych w regionie. Często przywożą nagrody i wyróżnienia za swoje prezentacje. Potwierdzają tym samym, że i szkoła muzyczna z Pruchnika może się mierzyć z innymi placówkami Województwa Podkarpackiego.

Największy sukces w ostatnich dniach był udziałem jednego z uczniów NSM I st. w Pruchniku. Mikołaj Wańkowicz – uczeń trzeciej klasy cyklu sześcioletniego w klasie akordeonu pana Krzysztofa Burego wziął udział w trzech prestiżowych konkursach o zasięgu ogólnopolskim. Sam udział to nie wszystko, Mikołaj na każdym z nich stanął na podium dla laureatów. Sukcesy osiągnął w następujących konkursach:

  • II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowym Motion Music Festival – Wieliczka 2014. Konkurs odbywał się od 15 do 17 maja 2014 roku. Mikołaj wystąpił 16.05.2014 w kategorii II.
  • III miejsce wśród najmłodszych akordeonistów w VIII Tarnobrzeskim Konkursie Akordeonowym o zasięgu ogólnopolskim, który odbył się 21.05.2014.
  • Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie interpretacji muzyki dawnej pod nazwą VII Festiwal Muzyki Dawnej w Leżajsku. Mikołaj wystąpił 22.05.2014 w kategorii pierwszej.

Gorąco gratulujemy i życzymy Mikołajowi dalszych sukcesów artystycznych.

Może Ci się również spodoba

%d bloggers like this: